Šlapetův rybářský deník

Vltava 5 - Podolské přístaviště

Už párkrát jsem navštívil tuto zátoku na Vltavě uprostřed Prahy.Bude to nejspíš tím ,že jí mám 10 minut od domova a většinou jsem na ní nějakého toho cejna chytil.Tak mi nedalo nenapsat o ní pár řádků,když tady mám tu možnost.

 

Nachází se přímo v centru Prahy ,tudíž je dostupná několika MHD prostředky, jezdí k ní několik tramvají a autobus.Radši je vyjmenuji: Tramvaj číslo 3, 16, 17, 21 bus č. 148 a na noční rybolov se svezete tramvají číslo 52.

 

Je to revír s velice členitým dnem a velkou výhodou zde je loďka , kterou my, chudí študáci ( :-) ) nemáme, proto se musíme spokojit s chytáním ze břehu.

 

Jelikož je to stojátá voda. Dá se zde chytat na jakýkoli způsob. Osobně upřednostňuju feeder z důvodu velkého výskytu cejnů, kteří sajou ze dna, ale i plavačka zde není k zahození. Dá se zde zachytat s bičem mraky ouklejí a plotiček. 

 

Krmení  : požívám tmavé s velkým počtem živé násrahy, na háček červíky jak v létě tak na jaře a na podzim.

 

Místa: Je zde jedno nejlepší místo ,na kterém se dá chytat i za větru. Je dole,hned u vody ale je pouze pro jednoho rybáře.Dá se z too místa dohodit kamkoli ,ale vůbec to není potřeba,nalevo od místa je propadlina (cca 8-10mts) kde se většinou ryby drží. Ostatní místa jsou prakticky stejná ze zídky je nejlepší chytat až u protějších loděk (nejspíš největší hloubka).

 

Osazení ryb:  Asi nejhojněji se zde vyskytuje cejn velký a cejnek malý ve velikosti cca 30cm,poté menší kapříci,ježdíci,oukleje,okouni a v létě jsou vidět mraky bolenů různých velikostí....

 

 

Přeji úspěšný lov . A hlavně odreagování od práce....

                                                      s Pozdravem Šlapeto

Průměrná známka: 2,06

Komentář ke článku (14)